poniedziałek, 4 lutego 2013

Kardiolog z Centrum Bezkrwawej Chirurgii i Medycyny wychodzi naprzeciw życzeniom pacjentów, Świadków JehowyDumna matka pięciorga
dzieci, dziesięciorga wnuków
dziesięciorga prawnuków, 
Carmen Kerrigan jest ogromnie
wdzięczna Centrum Bezkrwawej   
Chirurgii  i Medycyny
szpitala Abington oraz
lekarzom, pielęgniarkom 
i personelowi pomocniczemu
którzy umożliwili  jej 
szczęśliwy powrót do domu. 
"Chciałbym poradzić każdemu, 
kogo czeka wyzwanie 
w postaci operacji kardiochirurgicznej, 
żeby przyjechał od razu Abington," 
powiedziała pani Kerrigan.  
"Oni są najlepsi."
Dla Carmen Kerrigan, szczególnym dniem okazał się piąty lipca 2009 roku! Tego dnia wróciła do domu z Abington Memorial Hospital (AMH) po poczwórnej operacji pomostowania tętnic wieńcowych (bypass), którą przeprowadzono w (…) Centrum Bezkrwawej Chirurgii i Medycyny . "Czuję się świetnie," mówi. "Jako Świadek Jehowy, znalazłam się w idealnym miejscu i [pod opieką] doskonałego zespołu."


Czternaście lat temu, Carmen odeszła na emeryturę w Guanica, Portoryko, skąd każdego lata wracała, aby odwiedzić swoją rodzinę na Florydzie i w Pensylwanii. Tego lata świętowało troje wnuków na Florydzie i jeden w Allentown – i dość nieoczekiwanie 15 czerwca miała cewnikowanie serca w Lehigh Valley Hospital.

Cewnikowanie serca wykazało, że trzy z tętnic doprowadzających krew do serca, tętnice wieńcowe, były niemal całkowicie zatkane. Zalecana była natychmiastowa operacja. Ale… życzeniem Carmen jako Świadka Jehowy, było powstrzymać się od przyjmowania krwi.


Z pomocą rodziny i przyjaciół, Carmen szybko znalazła Centrum AMH Bezkrwawej Chirurgii i Medycyny przy szpitalu Abington Memorial. Koordynatorzy programu Nick Friedman i Debbie Trifelliti odpowiedzieli na wszystkie pytania Carmen i pomagli jej w ustaleniu szczegółów związanych z przygotowaniem do zabiegu. Wkrótce poznała z Willard G. Andrews, III, MD, hematologa / onkologa z Abington w Rosenfeld Cancer Center. Rolą  hematologa ochrony w krwi jest zapewnienie zoptymalizowanych parametrów krwi pacjenta przed zabiegiem poprzez odpowiednie przechowywanie krwi. Dodatkowo, spotkała się z Mauricio Garrido, MD, chirurgiem sercowo-piersiowym w Centrum Pilla Heart. Carmen mówi, że za sprawą obu tych lekarzy w pełni poczuła nadzieję i pewność siebie.


25 czerwca dr Garrido wykonał operację nazywaną pomostowaniem tętnic wieńcowych (bypass). Podczas tego zabiegu żyły i tętnice pobrane z nogi i klatki piersiowej są naszywane na powierzchni serca, aby doprowadzić bogatą w tlen krew do obszarów zagrożonych w sercu.


"W praktyce  bezkrwawej chirurgii istnieje kilka kroków, które podejmujemy w celu maksymalizacji ochrony krwi pacjentów - każda kropla jest ważna", powiedział dr Garrido. "Wszyscy pacjenci odnoszą z tego korzyści." Wszyscy członkowie zespołu opieki nad pacjentem ćwiczą specjalne techniki przechowywania krwi pacjentów. Interdyscyplinarne podejście obejmuje działania począwszy od przedoperacyjnej oceny przez hematologa, poprzez czynności wykonywane przez chirurga podczas zabiegu, na opiece pooperacyjnej kończąc.


Pani Kerrigan wróciła do swojej rodziny 5 lipca 2009 roku, a więc mogła cieszyć się wizytą u rodziny i bliskich.


O Centrum Bezkrwawej Chirurgii i Medycyny 


Centrum Bezkrwawej Chirurgii i Medycyny w szpitalu Memorial Abington powstało w celu zaspokojenia potrzeb pacjentów i ich rodzin, którym zależy na doskonałej opiece medycznej / chirurgicznej w celu uniknięcia konieczności podania krwi lub jej podstawowych składników. Centrum specjalizuje się w tworzeniu atmosfery wzajemnego zrozumienia, zaufania i szacunku, łącząc zaawansowaną technologię medyczną, leki i skrupulatne techniki chirurgiczne z doświadczonym zespołem specjalistów.